شما اینجا هستید
» » » بند جنجالی در قرارداد شفر تکذیب شد

قرارداد دو ساله باشگاه مدیریت قبلی باشگاه استقلال با وینفردشفر تبدیل به دغدغه اصلی هواداران و مدیران این تیم شده است.

  نزدیک به یک سال بعد از این که قرارداد وینفرد شفر با باشگاه استقلال برای دو سال تمدید شد، پایبند بودن طرفین به سال دوم این تعهد در هاله ای از ابهام قرار دارد. شایعات در خصوص ادامه همکاری استقلال با مرد آلمانی از روزی استارت خورد که آبی ها با هدایت شفر در ابتدا با ناکامی مقابل سایپا وداع زودهنگامی از جام حذفی داشتند تا رویای دفاع از عنوان قهرمانی شان بر باد برود. بعد از آن شانس دومین جام داخلی هم با شکست در دربی همین طور توقف غیرمنتظره باز هم مقابل سایپا دایی از چنگ آبی ها کمرنگ شد و حالا برخلاف فصل قبل این بار در آسیا هم عملکرد استقلال چنگی به دل نزد. البته استقلال همچنان در لیگ و لیگ قهرمانان صاحب شانس است و باشگاه باید با تدبیر، خود را در بین مدعیان نگه دارد.

 
وینفرد شفر یک سال قبل درست در موضع قدرت توانست قراردادش را در روز فینال جام حذفی با استقلال برای دو سال تمدید کند. قراردادی پر سرو صدا که با شرایطی متفاوت از روی اول ورود این مرد پابه سن گذاشته به تهران بسته شد و شرایط مالی درج شده در آن نیز اصلا قابل قیاس با اولین قرارداد نبود. مرد آلمانی روزی که در دبی با امضای قرارداد شش ماهه جانشین علیرضا منصوریان شد تا هدایت استقلال را برعهده بگیرد،مفاد مالی قراردادش به نحوی نبود که بخواهد با همان شرایط برای سال دوم و سوم هم بماند به همین خاطر مدیرعامل وقت باشگاه برحسب فشارشدید هواداران  و انتظاراتی که آنها در صفحات مجازی داشتند قراردادی جدید با مبلغ جدید با استقلال بست.

 



این روزها با نتایجی که استقلال در سه جام داخلی و آسیایی کسب کرده گمانه زنی ها در خصوص آینده وینفرد شفر به اوج خود رسیده است. مرد آلمانی که یکی دو روز قبل از سفر به دوحه برای رویارویی با الهلال در سومین روز از گروه مرگ آسیا به نشست هیات مدیره باشگاه رفت تا دفاعیات خود از وضعیت این روزهای استقلال را ارائه بدهد . این نشست و تصاویر منتشر شده از آن در پایان جلسه که از پایان یافتن اختلافات او با برخی مدیران باشگاه حکایت داشت باز هم تحت الشعاع یک شایعه دیگر قرار گرفت آن هم این که در قرارداد جدید مرد آلمانی با استقلالی ها بندی هست که اگر جامی در این فصل عاید باشگاه نشود، قرارداد سال سوم فسخ خواهد شد.


در خصوص صحت و سقم این شایعه وقتی با یکی از نزدیکان باشگاه استقلال صحبت کردیم نه تنها این بند تکذیب شد بلکه تایید شد که قرارداد سال سوم شفر با باشگاه بسیار مستحکم بسته شده و رقم آن نیز مبلغی در حدود 1.2 میلیون دلار(بیش از 15 میلیارد تومان) است که نادیده گرفتن آن می تواند تبعات بسیار زیادی برای استقلال در پی داشته باشد. از همین رو تمام شایعات در قبال فسخ یکطرفه قرارداد و کنار گذاشتن شفر به خاطر این که جامی برای استقلال در پی نداشته را زیاد نمی توان جدی گرفت چون با قرارداد بسته شده وینفرد شفر با خیال آسوده از جایگاهش می تواند خود برای سومین سال همکاری با استقلال آماده کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال