شما اینجا هستید
» » » پرسپولیس 3 فولاد 0؛ بازگشت منشا و درخشش سیا!

 

شاگردان برانکو در یک بازی تهاجمی توانستند پیروزی شیرینی را در آزادی و مقابل هواداران خود کسب کنند.

به گزارش "مستطیل سبز"، پرسپولیس که برد سختی را در اول به نام خود کرده بود، اینبار در آزادی توانست یک نمایش متفاوت و تهاجمی را برابر فولاد به جا گذاشته و به برتری سه گل دست پیدا کند تا صدر جدول را بار دیگر از آن خود کند.

 


استادیوم : آزادی                                          تماشاگر: حدود 45 هزار نفر
داور: حسین زرگر                             کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی – حسن یوسفی

 


پرسپولیس:

 

 • بوژیدار رادوشوویچ
 • سیدجلال حسینی
 • حسین ماهینی
 • شجاع خلیل زاده
 • محمد انصاری
 • کمال کامیابی نیا (گادوین منشا 14)
 • احمد نوراللهی
 • بشار رسن
 • سیامک نعمتی
 • علی علیپور
 • امید عالیشاه

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

فولاد خوزستان:

 

 • احسان مرادیان
 • عبدالله کرمی
 • ایوب والی
 • فرزاد جعفری
 • پیمان شیرزادی
 • فرشاد سالاروند
 • سینا مریدی
 • سروش رفیعی
 • رضا میرزایی
 • حسن بیت سعید
 • لوسیانو پریرا

سرمربی: سیروس پورموسوی

 

اخطار


سینا مریدی(23، 50) از فولاد خوزستان

 


 

شرح گل ها

 

پرسپولیس 1 فولاد خوزستان 0 : (دقیقه 20، سیامک نعمتی): شوت از پشت محوطه جریمه فولاد با برخورد به زمین جلوی پای دروازه بان این تیم، به تور دروازه چسبید تا پرسپولیس از حریف پیش بیفتد.

پرسپولیس 2 فولاد خوزستان 0 : ( دقیقه 65، گادوین منشا): پاس دیدنی عالیشاه پشت محوطه جریمه برای علیپور، با کات بک این بازیکن در شش قدم برای منشا همراه شد تا ضربه پایانی مهاجم نیجریه ای تبدیل به گل دوم شود.

پرسپولیس 3 فولاد خوزستان 0: ( دقیقه 75، سیامک نعمتی): سماجت هافبک آماده ی این روزهای ترکیب پرسپولیس برای توپگیری و در ادامه حرکت پا به توپ او درون محوطه جریمه با ضربه تمام کننده اش گل سوم سرخپوشان را به ثبت رساند.

 

 


 

شرح بازی

 


پرسپولیس و فولاد که در جدال هفته اول خود مقابل پدیده و پارس جنوبی به برتری دست یافته بودند، به دنبال پیروزی دوم خود بودند و این پرسپولیس بود که با انجام نمایشی هجومی و متفاوت از دیدار اول خود حریف را در نیمه اول کاملا تحت تاثیر خود قرار داد.
آمادگی بالای بشار رسن و امید عالیشاه با خلق موقعیت های مناسبی برای شاگردان برانکو ایوانکوویچ همراه شد تا در نهایت تنها یکی از آنها با ضربه از پشت محوطه جریمه سیامک نعمتی به ثمر بنشیند و پرسپولیس برنده نیمه اول را راهی رختکن شد.
اتفاق تلخ اما برای پرسپولیس در نیمه اول مصدومیت دوباره و سریالی کمال کامیابی نیا از ناحیه کتف بود که برانکو را مجبور به تعویض این بازیکن کرد. پرسپولیس که از محرومیت نقل و انتقالاتی رنج می برد در صورتی که این بازیکن نیز دیدارهای آتی را از دست بدهد با مصائب بیشتری همراه خواهد بود.
در نیمه اول علی علیپور، امید عالیشاه و بشار رسن بارها با ایجاد فرصت روی دروازه فولاد، احسان مرادیان را به دردسر انداختند و باید دید پورموسوی در نیمه دوم برای خروج تیمش از این فشار چه برنامه ای خواهد داشت.
پرسپولیس با ادامه حملات خود که اینبار با اضافه شدن گادوین منشا با فشار بیشتری نیز همراه بود، توانست اندوخته خود را افزایش دهد. آنها با تعویض کمال کامیابی نیا که به دلیل مصدومیت از زمین خارج شده بود، شکل تهاجمی تری به خود گرفته بودند و با طراحی حملات توسط عالیشاه و بشار و اضافه شدن سیامک نعمتی به گادوین منشا و علیپور شرایط را برای مدافعان فولاد سخت تر کنند. این مساله در نهایت ضمن دستیابی به گل برای این تیم با اخراج یک مدافع فولاد نیز همراه شد تا کار برای برانکو و تیمش آسانتر شود. گادوین منشا نیز در نهایت تیر خلاص را به شاگردان سیروس پورموسوی و شاگردانش زد و حکم به برتری سه گله سرخپوشان داد تا آنها بار دیگر به صدر جدول برسند و ارزشمندترین برد هفته را به نام خود کنند.

 

 

بازیکن برتر:


سیامک نعمتی در اوج آمادگی به مهره‌ای تاثیرگذار در ترکیب پرسپولیس تبدیل شده است. بعد از کسب پنالتی سه امتیازی در بازی اول، او در بازی مقابل فولاد نیز دو گل برای تیمش به ثمر رساند تا چهره ویژه این بازی لقب گیرد. هافبک تهاجمی و شوتزن پرسپولیس یک بار از درون محوطه جریمه و یک بار نیز بیرون از هجده قدم با شوت خود دروازه بان فولاد را ناکام و تسلیم کرد تا برانکو دستانش را به نشانه پیروزی بالا ببرد و بابت آمادگی این ستاره تکنیکی به خود ببالد. نعمتی بارها با تغییر پست و حرکت عرضی و سرعتی به سمت دروازه فولاد مدافعان این تیم را با دردسر مواجه کرد و در نهایت نیز با اخراج سینا مریدی تیمش را بابت دستیابی به امتیاز کامل این بازی بیمه کرد.

 

اتفاق ویژه:


پرسپولیس همانند فصل گذشته توانست برابر فولاد در استادیوم آزادی به برتری دست یابد. آنها در دیدار مقابل فولاد به بهترین شکل ممکن قدرت تهاجمی خود را به نمایش می گذارند و این را می‌توان در دیدارهای اخیری که دو تیم برابر یکدیگر برگزار کرده اند به عینه مشاهده کرد. سروش رفیعی نیز که در نیم فصل دوم به پرسپولیس خواهد پیوست در این بازی برای فولاد به میدان رفت و زیر تشویق پیاپی هواداران سرخ نتوانست عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد و نشان داد هنوز از اوج آمادگی به دور است. پرسپولیس نیز بعد از اینکه در هفته اول علیرغم پیروزی در صدر قرار نگرفت، اینبار با پیروزی قاطع برابر فولاد به جایگاه خود بازگشت تا همانند سه فصل اخیر لیگ را با اقتدار آغاز و دنبال کند.

 

 

دقایق حساس
دقیقه 5: روی حرکت دیدنی بشار رسن و ارسال امید عالیشاه، علیپور با ضربه سر دروازه فولاد را تهدید کرد که مرادیان با واکنشی مناسب توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 28: حرکت سه نفره مهاجمان پرسپولیس در نهایت موقعیت مناسبی نصیب علیپور کرد که این بازیکن ضربه اش را با اختلاف کمی از دروازه فولادی ها راهی اوت کرد.

دقیقه 35: بشار رسن در موقعیتی تک به تک با مرادیان در تصمیمی جالب اقدام به ضربه چیپ کرد که با بدشانسی این ضربه فوق العاده به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و توسط مدافع فولاد برگشت داده شد.

دقیقه 40: گادوین منشا در حرکتی به سمت دروازه و از پشت محوطه جریمه اقدام به ضربه فنی به سمت دروازه مرادیان کرد که گلر فولاد با واکنشی جالب آن را از آن خود کرد.

دقیقه 2+45: ارسال از سمت راست روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر شجاع و برخورد به تیرک دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 46: برگشت توپ مدافعان فولاد پشت محوطه جریمه به عالیشاه رسید و ضربه چکشی این بازیکن توسط دروازه بان راهی کرنر شد.
دقیقه 52: سیامک نعمتی در حال هجوم به سمت دروازه فولاد با خطای مریدی متوقف شد تا زرگر کارت زرد دوم مدافع فولاد را به او بدهد و مریدی از زمین بازی اخراج شد.

دقیقه 72: ارسال احمد نوراللهی از ضربه کرنر با ضربه سر منشا با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه 79: علی علیپور روی یک حرکت عمقی به سمت دروازه فولاد حرکت کرد اما ضربه نهایی او با قدرت و دقت کم به سمت مقابل رفت و راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 82: زبیدی با شوتی از پشت محوطه جریمه دروازه بوژیدار را تهدید کرد که توپ برگشتی با ضربه مناسبی از سوی پریرا همراه نشد و با اختلاف راهی اوت شد.

 


 

 

نکات ویژه:سروش رفیعی که قراردادش را برای لیگ هجدهم با پرسپولیس امضا کرده بود، با توجه به محرومیت سرخپوشان راهی فولاد شده و در این بازی نیز برای این تیم به میدان خواهد رفت تا در نیم فصل بار دیگر به جمع شاگردان برانکو بازگردد.

حسن بیت سعید که سابقه حضور در استقلال را در کارنامه دارد، امید اول گلزنی این تیم در کنار پریرا مقابل پرسپولیس به شمار می رود.

علیرضا بیرانوند برای دومین بازی پیاپی روی نیمکت قرار گرفته تا بوژیدار بعد از نمایش قابل قبول برابر پدیده اینبار هم فرصت حضور در ترکیب را به دست بیاورد.

پرسپولیس فصل گذشته در تهران موفق به پیروزی دو بر صفر مقابل فولاد شده بود. جدال دو تیم در اهواز با تساوی یک بر یک خاتمه یافته بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال