شما اینجا هستید
» » » برانکو: نشان دادیم لیاقت قهرمانی داریم

سرمربی تیم پرسپولیس اعلام کرد نیاز بیان کند چقدر از برد مقابل فولاد خوشحال است.

   برانکوایوانکوویچ  بعد از پیروزی بر فولاد خوزستان در نشست خبری حضور یافت و صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


شادی مضاعفی به هواداران هدیه کردیم
خیلی خوشحالم بابت عملکرد بازیکنانم. آنها یک بازی بسیار زیبا را مقابل یک حریف همیشه سرسخت ارائه کردند.  بازیکنانم نشان دادند بازی به بازی به فرم بهتری می‌رسند. از طرفی هم شادی مضاعفی به هواداران‌مان هدیه کردیم که برای این بیشتر خوشحالم.


مصدومیت کمال، فقدان بزرگی است
متأسفانه کمال در این بازی مصدوم شد که این فقدان بزرگی برای ماست، اما چیزی که برای من به عنوان مربی اهمیت دارد، این است که 90 دقیقه بازی را در اختیار داشتیم و حریف موقعیتی روی دروازه ما خلق نکرد. آنها فقط یک شوت از راه دور داشتند و ما علاوه بر سه گلی که زدیم، موقعیت‌های خوب دیگری هم داشتیم.


لیاقت قهرمانی داریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره تغییر شرایط تیمش در این فصل اظهار داشت: این موضوع طبیعی بود. ما هنوز هم در فرم آماده‌سازی‌مان هستیم و در بازی‌ها می‌توانیم به فرم اصلی خود برسیم. اگر مشکلی پیش نیاید و مصدومیتی برای بازیکنان ما ایجاد نشود، به نظرم بازهم نشان خواهیم داد که لیاقت قهرمانی را داریم.


اعتقاد کامل به تعویضی ها داریم
متأسفانه چند بازیکن را از دست داده‌ایم که می‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد. خودتان دیدید که آدام همتی و حسین‌‌پور را که جوان هستند به زمین آوردیم و آنهایی هم که تعویض شدند، اعتقاد کامل به آنها داریم. منظورم بشار رسن، نوراللهی و کمال است.


الدحیل بهترین تیم آسیا است
برانکو در پاسخ به این سؤال که تیمش را باید برای لیگ قهرمانان آسیا آماده کند و چقدر امید دارد تا الدحیل پرستاره را شکست بدهند، خاطرنشان کرد: الدحیل شاید بهترین تیم حال حاضر آسیا باشد. ما سال گذشته آنها را حذف کردیم، اما آنها امسال خودشان را با بازیکنان جدید تقویت کرده و مربی جدید آورده‌اند. آنها خودشان را تیم بهتری کرده‌اند، اما ما به بازیکنان‌مان اعتقاد داریم.


نیاز نیست بگویم چقدر خوشحالم
واقعاً نیازی نیست که بگویم چقدر از این برد خوشحالم و چقدر بابت بازیکنانم خوشحالم که قلب‌شان را به زمین آوردند. چقدر خوشحالم بابت هواداران‌مان و باید بگویم خیلی مطمئن و قاطعانه تیمی را بردیم که همیشه رقیب سنتی ما بوده است. به عنوان یک مربی از یک بابت دیگر خیلی خوشحالم و آن هم این بود که در هوای گرم 90 دقیقه در طول بازی پرقدرت دویدیم و به سه گل رسیدیم. علاوه بر سه گلی که زدیم، پنج شش موقعیت گل خوب دیگر هم ایجاد کردیم، اما همچنان در یک مقطع از آماده‌سازی تیم‌مان هستیم و انتظار داریم که بازی به بازی بهتر و بهتر شویم.


بازیکنانم به خوبی آموزش دیده اند
متأسفانه کمال کامیابی‌نیا مصدوم شد که برای ما بازیکن بسیار مهمی است، اما طبق اطلاعاتی که کسب کردیم، او خیلی زود به تمرینات ما باز می‌گردد. با این حال باید یک تبریک به بازیکنانم بگویم که پس از این حادثه، خیلی سریع توانستند روش بازی خود را انتقال بدهند و با تاکتیک دیگری بازی را ادامه بدهند. آنها نشان دادند از نظر تاکتیکی هم به خوبی آموزش دیده‌اند و خیلی راحت و بدون مشکل بازی‌شان را از یک سیستم به سیستم دیگری انتقال می‌دهند. شاگردانم واقعاً امروز یک بازی ویژه را پشت سر گذاشتند و به هواداران‌مان هم تبریک می‌گویم که 90 دقیقه ما را به خوبی تشویق کردند.


چند پسته بودن نعمتی خوش شانسی ما است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه تیمش پس از مصدومیت کمال به خوبی برنامه دوم خود را با دو مهاجم اجرا کرد و به نظرش آیا بهتر نیست از بازی‌های بعدی هم با دو مهاجم بازی کنند، گفت: ما قبل از آن هم با دو مهاجم بازی می‌کردیم، اما به یک روش دیگر با سیامک نعمتی و علی علیپور، اما منشا خصوصیات دیگری دارد. ما هم این خوش‌شانسی را داریم که سیامک (نعمتی) می‌تواند در چند پست بازی کند و خب اینجا خیلی به‌هم ریخته نشدیم و سریعاً ارنج هافبک‌های خود را تغییر دادیم و آنها نیز توانستند به خوبی این کار را انجام دهند. شما درست گفتید که ما با منشا برنامه دوم خود را اجرا کردیم که این برای هر تیمی بسیار مهم است.

 


بیرانوند آماده تر از رادوشویچ نیست
برانکو در واکنش به این مسئله که رادوشوویچ بازی با پای ضعیفی دارد و بیرانوند تا چه زمانی باید نیمکت‌نشین باشد و اینکه رادوشوویچ دو بار هواداران را دعوت به سکوت کرده است و دلیل این کار او چیست، تصریح کرد: من این را ندیدم و به نظرم شما هم بازی را حتماً خوب نگاه کرده‌اید، اما شاید صحنه‌های دیگری را نگاه کرده‌اید! درباره بیرانوند هم خودتان می‌دانید او در جام جهانی بوده است و عملاً یک هفته قبل از شروع لیگ به تمرینات ما آمد و طبیعی است با هفت روز تمرین نمی‌تواند به اندازه بازیکنی که دو ماه تمرین کرده، آماده باشد. بیرانوند در این مدت که آمده، تمرینات اضافه هم داشته است و اولین دروازه‌بان ماست و شکی در این نیست. با این حال تکرار می‌کنم او هفت روز قبل از شروع لیگ به تمرینات ما آمد و طبیعی است که به زمان نیاز داریم. تمام بازیکنانی که در جام جهانی بودند تمرینات خود را دیرتر شروع کردند و برخی از آنها حتی شاید هنوز تمرین خود را شروع نکرده‌اند.

 


قول قهرمانی می دهید؟
نمی‌دانم شما چه قولی از من می‌خواهید. من هر قولی که دلم بخواهد می‌توانم بدهم، اما عمل کردن به آن مهم است. من یک مربی جدی هستم و سن و سالی از من گذشته است، اما تکرار می‌کنم که تمام هدف ما و تلاشی که می‌کنیم به خاطر هواداران است.


تابه حال بسته بازی نکردیم
تا به حال دیده‌اید که ما بسته بازی کنیم؟ هیچ وقت این کار را نکردیم. نه در لیگ قهرمانان و نه در لیگ خودمان بسته بازی نکرده‌ایم، اما طبیعی است که گاهی هم حریف ابتکار عمل را در اختیار می‌گیرد و ما مجبور هستیم جمع شویم و دفاع کنیم، اما فلسفه پرسپولیس برد در بیشترین تعداد بازی‌هاست، کسب بیشترین قهرمانی‌هاست و تا جایی که امکان دارد، ارائه بازی زیباست.


بازیکنانم وحدت خود را نشان دادند
تا جایی که توانستیم این کار را انجام دادیم و در این فصل هم در بازی با فولاد و پدیده این کار را کردیم. طبیعی است که کارمان آسان نباشد. امروز هم دیدید که آدام همتی و حسن‌پور برای ما به میدان آمدند و زمان مشخص خواهد کرد که کدام بازیکن بیشتر شانس بازی دارد. مهم‌ترین مسئله این است که بازیکنان وحدت خودشان را نشان دادند، چون بدون اتحاد و وحدت رسیدن به بهترین نتایج ممکن نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال