شما اینجا هستید
» » الهه احمدی پرچمدار ایران در بازی های آسیایی شد

روز گذشته وزیر ورزش اعلام کرد جانشین کیمیا علیزاده قطعا یکی از ورزشکاران زن خواهد بود. الهه احمدی و خواهران منصوریان گزینه های اصلی محسوب می شدند اما در نهایت همانطور که پیش بینی می شد و شب گذشته مازیار ناظمی کد داده بود، الهه احمدی به عنوان پرچمدار جدید معرفی شد.


در یک دهه اخیر این بانوی تیرانداز یکی از موفق‌ترین زنان ورزشکار ایران بوده و توانسته در 2 دوره المپیک تا یک قدیمی مدال هم پیش برود.


او پیش از این در 2 دوره اخیر بازی های آسیایی هم حاضر بوده و موفق شده تا به حال 3 مدال نقره و یک برنز به دست بیاورد. انتظار می رود با توجه به پرچمداری در این دوره الهه احمدی مدال خود را طلایی کند.


الهه احمدی که در سال های اخیر صاحب یک فرزند شده، بارها از داستان های سخت زندگی ورزشی اش به خاطر داشتن یک بچه کوچک سخن گفته و به همین خاطر به مادر قهرمان مشهور شده است.
این برای نخستین بار است که در بازی های آسیایی، پرچمدار کاروان ایران یک زن خواهد بود.


بازی های آسیایی 2018 از 27 مردادماه تا 11 شهریورماه در 2 شهر اندونزی برگزار می شود.


شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این باره گفت: با ابراز تاسف از مصدومیت کیمیا علیزاده و باتوجه به گزارش رییس فدراسیون پزشکی ورزشی برای حفظ سلامت این قهرمان بزرگ ، ستاد عالی تصمیم گرفت سرکار خانم الهه احمدی را بعنوان یک مادر قهرمان که توانسته به رغم مسیولیت خانواده و فرزند ، دوبار در المپیک حضور داشته باشد و دارنده مقام ششم بازیهای المپیک لندن است و البته نفر دوم گزینه های قبلی بعد از خانم علیزاده به عنوان پرچمدار ایران  انتخاب کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال