شما اینجا هستید
» » اسلحه سرد در استادیوم آزادی

درگیری، سنگ پرانی، فحاشی و ...؛ این مسائل اتفاقاتی بود که باعث شده بود تا سه هفته ابتدایی لیگ برتر با جنجال بزرگی روی سکوها همراه باشد. با این حال با شدت گرفتن این موضوع در دو دیدار استقلال - تراکتورسازی و استقلال خوزستان - پرسپولیس، چهره های ورزشی و البته ورزش دوستان با انتشار بیانیه‌هایی این حرکت را محکوم کردند. واکنشی که روز اول این مسابقات در هفته چهارم دلپذیر کرد و به نظر می‌رسید بار دیگر فضای فوتبال در استادیوم مناسب شود. اما در شرایطی که پرسپولیس تا دقایق پایانی از دستیابی به گل مقابل نفت مسجد سلیمان ناکام مانده بود و اسیر ضدفوتبال حریف شده بود، درگیری میان طرفداران دو تیم بار دیگر صحنه های تلخی را رقم زد.

 در ثانیه‌های پایانی که هواداران پرسپولیس قصد خروج از استادیوم را داشتند و از نتیجه ناامید بودند، انتقاداتی همراه با کلماتی تند را متوجه عبدالله ویسی کردند. هواداران معتقد بودند سرمربی نفت مسجد سلیمان با فوتبالی غیرجوانمردانه این تساوی را به دست آورده و با شعارها و البته برخی کلمات ناشایست این اعتراض خود را به نمایش گذاشتند.

 


درست در لحظه ای که بازیکنان نفت با سوت پایان بازی قصد داشتند شادی تساوی شیرین خارج از خانه را با هواداران خود تقسیم کنند، مسجد سلیمانی ها با شعار تند خود اقدام به موضع گیری و پاسخ به هواداران پرسپولیس کردند. اقدامی که به درگیری طرفین انجامید و آنها در حصار بین دو سکو و در حالی که فنس بین آنها فاصله انداخته بود با شعار و مشت‌های دور از هم و البته نشانه‌های دستی از خجالت هم درآمدند تا بار دیگر آزادی شاهد صحنه های تلخ و به دور از فرهنگ هواداری باشد.

 در این میان اما صحنه عجیب‌تر زمانی رخ داد که یکی از هواداران نفت مسجد سلیمان ناگهان با چاقو اقدام به درگیری با هواداران رقیب کرد. او که قصد داشت با عبور از فنس سکوها خود را به میان هواداران پرسپولیس رسانده و انتقام این جملات را بگیرد با ورود ماموران در این راه ناکام بود.  در ادامه با افزایش نیروهای یگان ویژه این هوادار به بخش دیگری منتقل شد و توسط بازپرس سیار مجموعه آزادی مورد بازجویی و پرونده سازی قرار گرفت. ساعاتی بعد اما چهره او کاملا مشخص می‌کرد که از این اتفاقات نادم است.

با این حال موضوع انتقادی به گیت ورودی وارد است؛ جایی که علیرغم سخت‌گیری‌ها مشخص نیست چطور اجازه ورود سلاح سرد به این هوادار داده شده و همچنان برخلاف استادیوم‌های قابل اعتنا در دنیا بازرسی‌ها بدنی صورت می‌گیرد و اقدامی برای استقرار گیت‌های الکترونیکی انجام نشده تا اینچنین فردی اقدام جنون آمیزی را ترتیب دهد و جان دیگران را به خطر بیندازد.هفته چهارم لیگ برتر هم با این اتفاق تلخ همراه شد تا لیگ هجدهم همچنان تحت شعاع تماشاگران عصیانگر قرار داشته باشد و باز هم باید امیدوار بود خشونت در استادیوم‌ها کاهش یابد و ورزش‌دوستان از استادیوم فراری نشوند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال