شما اینجا هستید
» » پرواز بارسلونا به اوج با سوپرمن آلمانی

مارک آندره تراشتگن در غیاب لیونل مسی نقش به سزایی در رسیدن دوباره بارسا به صدر ایفا کرد.
به گزارش سایت مستطیل سبز، بارسلونا با برتری 4بر2 بر سویا بار دیگر به صدر لالیگا بازگشت و فاصله با رئال را به 4 امتیاز افزایش داد. در این بازی ابتدا کوتینیو و سپس مسی بارسا را پیش انداختند اما مسی دقیقه 17به دلیل مصدومیت جای خود را به دمبله داد. پس از خروج مسی، بازی روند متعادل تری به خود گرفت و در نیمه دوم هرکدام از دو تیم به دو گل رسیدند و در نهایت نتیجه پایانی 4بر2 به سود بارسا شد. به جرات می توان گفت که اگر تراشتگن درون دروازه نبود، بارسا نمی توانست در این بازی برنده از زمین خارج شود. دقیقه 58 بازی و در شرایطی که بارسا 2بر صفر پیش بود، تراشتگن ابتدا ضربه سر سیلوا را از زیر طاق دروازه بیرون کشید و بلافاصله نیز ضربه واسکز را با پا دفع کرد.

در اواخر بازی که بارسا 3بر یک پیش بود نیز تراشتگن ابتدا ضربه سارابیا را با کف دست چپ مهار کرد و در برگشت نیز ضربه بن یدر را با شیرجه ای عالی دور کرد تا فاصله دو گل باقی بماند. چهار سیوی که بارسا را برنده نگاه داشت و به صدر رساند.

تراشتگن در حالی می درخشد و خود را به عنوان یکی از 5 دروازه بان برتر دنیا معرفی کرده است که در تیم ملی آلمان ذخیره مانوئل نویر است. گلر بایرن مونیخ که پس از بازگشت از مصدومیت همچنان در افت به سر می برد و کمتر نشانی از دروازه بان آماده سابق دارد، در مانشافت همچنان به تراشتگن ترجیح داده می شود. در جام جهانی یواخیم لوو حاضر نشد روی تراشتگن ریسک کند و نویر را بلافاصله پس از رهایی از بند آسیب دیدگی به ترکیب اصلی بازگرداند و پس از حذف آلمان، همین تصمیم او به یکی از سوژه های انتقادی کارشناسان بدل شد. تراشتگن در این فصل و نیز فصل گذشته بارها ناجی بارسا شده و بسیاری معتقدند که او شایستگی رسیدن به پیراهن شماره یک آلمان را نیز دارد.

پس از پیروزی بارسا، سرمربی این تیم، ارنستو والورده، در نشست خبری خود از درخشش تراشتگن به عنوان اصلی ترین عامل پیروزی تیمش یاد کرد و عنوان داشت که با تراشتگن از جهنم خارج شدیم. پابلو ماچین، سرمربی سویا نیز در نشست خبری پس از بازی تنها تفاوت تیمش با بارسلونا را تراشتگن دانست و گفت که اگر گلر آلمانی نبود، قطعا نتیجه پایانی چیز دیگری می شد. درخشش تراشتگن البته در رسانه ها تحت تاثیر مصدومیت مسی قرار گرفت و بازتابی که انتظار می رفت را نداشت. اگر مسی مصدوم نمی شد، بدون شک بخش عمده گزارشات رسانه های اسپانیایی به مهارهای فوق العاده تراشتگن معطوف می شد. گلر آلمانی که سال 2014 به عنوان ذخیره براوو راهی بارسا شد، حالا به جایگاهی رسیده است که شاید تا سالها کسی نتواند آن را از او پس بگیرد. تراشتگن به شکلی خیره کننده و سریع به سمت تبدیل شدن به گلر شماره یک دنیا پیش می رود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال