شما اینجا هستید
» » جشنواره گل های استقلال در رشت

استقلال تهران با به راه انداختن جشنواره ای از گل توانست با پنج گل سپیدرود را در رشت شکست دهد و برد شیرینی خارج از خانه ای را به دست آورد.

به گزارش "مستطیل سبز"، شاگردان علی کریمی بعد از دو برد متوالی که موجب شد از قعر جدول فاصله بگیرند، در هفته سیزدهم مقابل نفت مسجدسلیمان شکست خوردند؛ اما هفته قبل توانستند با کسب تساوی خارج از خانه برابر نساجی مازندران شرایط بهتری پیدا کنند، امیدوارتر به ادامه فصل شوند و اکنون با قدرت بیشتری برابر استقلال تهران قرار بگیرند؛ ولی در سمت مقابل، آبی پوشان نیز نمی‌خواهند پس از یک تساوی و دو برد پیاپی، روند خوب خود را پایان دهند و در تلاش هستند تا با گرفتن 3 امتیاز به تهران بازگردند و در بین تیم‌های بالای جدول بمانند.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های سپیدرود و استقلال تهران را در همین صفحه از "مستطیل سبز" دنبال کنید:


هفته پانزدهم لیگ برتر؛ جمعه: 97/09/16 ؛ ساعت: 15
استادیوم: سردار جنگل رشت/ تماشاگر: ... نفر
داور: حسین زرگر؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، محمدرضا مدیرروستا و علی میرغفاری/ ناظر: ابوطالب طاهریان.
سپیدرود رشت

کوروش ملکی(46 - ایمان صادقی)
میلاد قربان‌زاده
علیرضا نورمحمدی
میثم تهی‌دست
امین جوادی‌مقدم
علیرضا عزت‌کرامت(62 - میلاد احمدی)
محمدرضا مهدوی
حسین ابراهیمی
محمد نزهتی
یعقوب کریمی(46 - حسین شنانی)
محمد غلامی

سرمربی: علی کریمی


استقلال تهران

سید حسین حسینی
محمد دانشگر
روزبه چشمی
وریا غفوری
میلاد زکی‌پور
علی کریمی
فرشید باقری(63 - رضا آذری)
طارق همام
فرشید اسماعیلی
جابرانصاری(75 - اللهیار صیادمنش)
روح‌الله باقری(64 - مرتضی تبریزی)

سرمربی: وینفرد شفر


اخطار

محمد نزهتی(26) علیرضا عزت‌کرامت(55) از سپیدرود


شرح گل

سپیدرود صفر - استقلال 1 (دقیقه 12: فرشید باقری): ارسال زکی‌پور از جناح چپ زمین به قربان‌زاده برخورد کرد و در ادامه نیز میثم تهی‌دست در دفع توپ ناموفق بود تا فرشید باقری از توپی که جلوی پای او افتاد، نهایت استفاده را ببرد و با شوت پای چپ، گل اول استقلال را به ثمر رساند.سپیدرود صفر - استقلال 2 (دقیقه 34: فرشید باقری): باز هم زکی‌پور نفوذ سریعی از جناح چپ زمین داشت و توپ با برخورد به استوک و عبور از زیر پای روح‌الله باقری، به فرشید باقری رسید تا این هافبک آبی‌ها با شوت زمینی، دومین گل خود و استقلال را وارد دروازه سپیدرود کند.سپیدرود صفر - استقلال 3 (دقیقه 57 جابر انصاری): میثم تهیدست در میانه زمین با اشتباه خود، توپ را از دست داد و موقعیتی برای طارق همام از سمت چپ زمین به دست آمد و این هافبک عراقی جابر انصاری را صاحب موقعیتی کرد و این مهاجم اولین گل خود در لیگ هجدهم را به ثمر رساند.

سپیدرود صفر - استقلال 4 (دقیقه 58 گل به خودی میثم تهیدست ): فرشید باقری از سمت راست زمین نفوذ خوبی را به محوطه جریمه انجام داد و پاس زیبایی به عمق دفاع میزبان ارسال کرد که توپ پس از برخورد به پای میثم تهیدست، وارد دروازه ایمان صادقی شد.

لحظات حساس

دقیقه 4: ارسال فرشید اسماعیلی از روی کرنر سمت راست زمین به مقابل تیرک اول و ضربه سر چشمی به تور کنار دروازه سپیدرود برخورد کرد.
دقیقه 13: شوت روح‌الله باقری به پای نورمحمدی برخورد کرد و به کرنر رفت.
دقیقه 20: ارسال زکی‌پور با دفع ناقص دانشگر همراه شد؛ ولی در ادامه، نزهتی نتوانست از فرصت گلزنی استفاده کند و ضربه او در اختیار مدافعان استقلال قرار گرفت.
دقیقه 21: طارق همام کرنر را به صورت کوتاه فرستاد و به اسماعیلی پاس داد که ارسال او و ضربه نه چندان خوب چشمی، با فاصله از دروازه سپیدرود به بیرون رفت.
دقیقه 27: پس از ارسال حسین ابراهیمی از روی کرنر، بازیکنان سپیدرود اعتقاد زیادی به خطای هند پنالتی فرشید باقری داشتند که حسین زرگر دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 31: ارسال خطرناک اسماعیلی از روی ضربه آزاد، سمت راست زمین را ملکی مُشت کرد.
دقیقه 35: حسین حسینی شوت غلامی از زاویه بسته را برگشت داد و در ادامه نیز مدافعان استقلال توپ را راهی اوت کردند.دقیقه 48: روح‌الله باقری مقابل دروازه سپیدرود صاحب توپ شد که صادقی شوت او را بعد از یک چرخش، به خوبی مهار کرد و در ریباند هم شوت طارق همام به بیرون رفت.
دقیقه 53: ایمان صادقی توپ ارسالی روی دروازه سپیدرود را دفع کرد.
دقیقه 53: سانتر غفوری از جناح راست زمین به مقابل تیرک اول و ضربه فرشید باقری از کنار دروازه سپیدرود به بیرون رفت.
دقیقه 69: میلاد زکی پور از سمت چپ زمین، سانتری را به محوطه جریمه انجام داد که ضربه سر تبریزی به تیرک دروازه برخورد کرد.
دقیقه 77 – حرکت خطرناک سپیدرودی ها در محوطه جریمه باعث رسیدن توپ به شنانی شد و او نیز شوت خود را روانه دروازه استقلال کرد؛ اما سیدحسین حسینی این موقعیت را با سیوی به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 78 – از روی ارسال کرنر، موقعیت دیگری نصیب قرمزپوشان شد و در این فرصت محمد غلامی با ضربه ای چکشی و سنگین، به شدت دروازه تیم مهمان را تهدید کرد؛ اما واکنش به موقع حسینی و سپس تیرک افقی دروازه مانع از گلزنی او شد.


در حاشیه

* میلاد شیخ‌سلیمانی، مدافع میانی سپیدرود رشت، به دلیل محرومیت، این تیم را برابر استقلال تهران همراهی نمی‌کند.
* تماشاگران استقلال که حدود 10 درصد ظرفیت ورزشگاه برای آنها در نظر گرفته شده بود، در فاصله حدود دو ساعت مانده به آغاز مسابقه، ظرفیت جایگاه تخصیص یافته را تکمیل کردند.

* با وجود بارندگی در شهر رشت، زمین چمن ورزشگاه سردار جنگل از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
* تماشاگران سپیدرود به دلیل بارش شدید باران و ترافیک اطراف ورزشگاه، نتوانستند زودتر از موعد مقرر، ظرفیت استادیوم را تکمیل کنند.
* یکی از خوانندگان محلی مشغول خواندن آهنگ برای تماشاگران سپیدرود شد که شور و حال خاصی در ورزشگاه ایجاد کرد.
* حسین زرگر و سایر اعضای تیم داوری به دلیل شرایط جوی مجبور شدند به جای زمین چمن، در تونل ورزشگاه مشغول گرم کردن شوند.

* وینفرد شفر با شال آبی رنگ خود وارد زمین شد و به سمت تماشاگران استقلال رفت.
* علی کریمی، سرمربی سپیدرود، پیش از بازی خوش و بش گرمی با استقلالی‌ها داشت.
* در زمان شروع مسابقه، ظرفیت ورزشگاه تکمیل نشده بود؛ ولی پیش‌بینی می‌شود به مرور زمان این اتفاق بیفتد؛ چرا که تماشاگران زیادی هنوز پشت درب‌های ورودی استادیوم هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال