شما اینجا هستید
» » 40سال است ورزش قائم به فرد است

امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان می گوید که اگر رئیس فدراسیون اصفهانی نبود، محرومیت هواداران این تیم بخشیده می شد.

به گزارش "مستطیل سبز" , امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از تساوی بدون گل تیمش برابر صنعت نفت آبادان در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

همه به دنبال هوادار هستند ما به دنبال بیرون کردن هوادار !
 این بازی در حدواندازه لیگ دسته اول بود. این مسئله علت هم دارد، چون بازی اول دو تیم بود و البته بدون تماشاگر. چرا باید بازی بدون تماشاگر باشد آن هم برای یک محرومیت از لیگ قبل. همه دنیا به دنبال تماشاگر هستند، به خاطر اسپانسر، اما ما به دنبال بیرون کردن تماشاگریم.اگر همین اتفاق برای صنعت نفت یا تراکتورسازی می‌افتاد شاید ورود می‌کردند، اما چون تیم سپاهان اصفهانی است و برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید کوچک‌ترین کاری نکردند.

 

ما را جریمه کردید ولی تیم های دیگر را ببخشید
شاید من اشتباه کنم، اما داور دو پنالتی صددرصد برای ما نگرفت. بازهم من اینجا خواهش می‌کنم محرومیت تراکتورسازی و صنعت نفت را از بازی بدون تماشاگر ببخشند. ما را جریمه کردید، خدا پدرتان را بیامرزد، اما تیمهای دیگر را این‌طور جریمه نکنید. نمی‌دانم بازی بدون تماشاگر چه فایده‌ای دارد. حالا چون اصفهانی هستیم نباید کسی ورود کند؟! من می‌نویسم و امضا می‌کنم که تراکتورسازی و صنعت نفت را ببخشند. شما دیدید سال گذشته چه فشاری روی ما آوردند چون تاج و ساکت اصفهانی هستند.

 

40 است قانون در ورزش ایران قائم به شخص است
40 سال است قانون در کشور ما قائم به شخص است و هر کاری دوست دارند می‌کنند، بازهم خواهش می‌کنم ما که جریمه شدیم، اما بازی‌های شهرهای آبادان و تبریز را بگذارید با تماشاگر باشد.


با یک بازیکن شرایط ما بهتر می شود
ما یک هافبک خیلی خوب می‌خواهیم و هر زمانی که قرارداد او نهایی شد، نامش را اعلام می‌کنیم. به نظرم اگر این بازیکن به جمع ما بیاید وضعیت‌مان بهتر می‌شود. من به این تیم خیلی امیدوارم. شما دیدید اصلاً توپی روی دروازه ما نیامد.

 

بازی بدون تماشاگر هیچ لذتی ندارد
بازی بدون تماشاگر باید بگویم که هیچ لذتی ندارد. ورزش ما قائم به شخص‌ شده است. در گذشته برای مجوز حرفه‌ای همه کار می‌کردند و صورت مسئله را پاک می‌کردند.  نخستین بازی تیمی که سال گذشته شرایط خوبی نداشته را بدون تماشاگر برگزار می‌کنند و این باعث تاسف است. تو را به خدا ما را که جریمه کردید به خاطر اینکه رئیس و دبیر فدراسیون اصفهانی هستند و آنها می‌ترسند صحبتی کنند. ما می‌خواهیم هم صنعت نفت و هم تراکتور را ببخشند. در ورزش و فوتبال ما قانون سلیقه شده است.

 

آنطور که انتظار داشتیم در این بازی ظاهر نشدیم
 آن‌طور که انتظار داشتیم در این دیدار ظاهر نشدیم و در حدواندازه خودمان نبودیم. می‌توانستیم بازی را ببریم، ولی تیم تغییرات بسیاری داشته است و نبود تماشاگر هم دلیلی شد که نتیجه نگیریم. سال گذشته برای آخرین بازی سپاهان 40 هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بودند. تیم سپاهان و امثال آن عادت به حضور تماشاگر دارند. ما مشکلات خود را از قبل داریم و از سبحانی مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه به خاطر حمایت‌هایش تشکر می‌کنم. ما اگر یک هافبک بازیساز به خدمت بگیریم و در ادامه به هماهنگی بیشتری برسیم، نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.


اگر تیم دیگری بود تاج ورود می کرد
من به نتیجه کاری ندارم.  زمان حضورم در تیم ملی در  دو اجلاس شرکت کردم. در آنجا  قوانینی مطرح می‌کردند که مردم به استادیوم بیایند حتی اسپانسر تلاش می‌کرد که تماشاگر به استادیوم بیاید، اما اینجا  تیم را هفته اول محروم می‌کنند. اگر بازی تیم‌های دیگر بود تاج ورود پیدا می‌کرد. البته او حق دارد، چون این مسائل از اصفهان و با سپاهان شروع شده و اگر ورود کند حرف به وجود می‌آید. می‌خواهم بگویم که در ورزش ما قانون قائم به شخص است. این مسئله از گذشته بوده و الان هم هست، اگر بخواهم حرف بزنم صد نمونه دارم. تیم ذوب‌آهن سال گذشته نتایج  خوبی گرفت و در  پایان لیگ نایب قهرمان شد. تبریزی، حسینی و مظاهری حق کاندیدا شدن در جمع بهترین‌ها را داشتند، اما ذوب‌آهن در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال هیچ کاندیدایی نداشت. سال گذشته  اگر کسی جز من مربی ذوب‌آهن بود دو یا سه کاندیدا از این تیم در جمع بهترین‌ها بودند.

 

می دانم چه کسانی برای حل مشکل پدیده ورود کردند
در حق تیم‌های اصفهانی اجحاف هم می‌شود. همین نمونه ذوب‌آهن را ببینید. بازیکنان ذوب‌آهن چند تیم برای به خدمت گرفتن‌شان دعوا دارند، اما یک کاندیدا هم در مراسم انتخاب بهترین‌ها نداشتند. کمیته تعیین وضعیت گفت سپاهان باید پول بدهد، ولی برای پدیده چک گذاشتند. من می‌دانم چه کسانی ورود پیدا کردند که مشکل حل شود.

 

تعداد کم گل های رده و بدل شده در هفته اول لیگ؟
ما پنج بازی تدارکاتی انجام دادیم که نتایج‌مان خوب بود و در این بازی هم باید با اختلاف 2 گل پیروز می‌شدیم. در هفته‌های نخست همیشه اینگونه است که تیم‌ها شناخت کامل ندارند و  این یک معضل است که باید برطرف شود.

 

آینده تیم سپاهان؟
ما در هفته های پنجم، ششم به یک شکل ایده آل می رسیم. یک بازیکن خارجی خوب به ما اضافه می شود. امیدوارم که بختیار هم زودتر با ما هماهنگ بشود. یکی از بازیکنان خارجی برزیلی است و دیگری اروپایی.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال