شما اینجا هستید
» » انتقاد از ترامپ مارادونا را به دردسر انداخت

سرمربی آرژانتینی تیم فوتبال دورادوس دی سینالوآ مکزیک به دلیل انتقاد از دخالت‌های آمریکا در ونزوئلا، دچار دردسر شد.

 
دیگو مارادونا سرمربی آرژانتینی تیم فوتبال دورادوس دی سینالوآ مکزیک به دلیل حمایت از نیکلاس مادورا رئیس جمهور قانونی ونزوئلا و انتقاد از دخالت‌های آمریکا در این کشور، از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مکزیک به نقض قانون متهم شده است.

از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مکزیک پرونده‌ای برای مارادونا گشوده شده است.

پس از اینکه دیه گو مارادونا، عملا از نیکلاس مادورو، ونزوئلا حمایت کرد و از رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتقاد کرد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مکزیک (FMF)، تحقیقاتی را درباره سرمربی آرژانتینی انجام داد.

روز یکشنبه، تیم مارادونا، که در دسته دوم فوتبال مکزیک بازی می‌کند، در مسابقه برابر تامپیکو مادرو ۳ بر ۲ پیروز شد.

طبق گفته CNN، در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی، مارادونا گفت که می‌خواهد این پیروزی را به مادرو و تمام "رنج کشیده های" ونزوئلا تقدیم کند و همچنین در انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سخن گفت.

فدراسیون فوتبال مکزیک با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت خود مارادونا را به نقض قانون اخلاقی این سازمان متهم کرد.

در ونزوئلا، روز ۲۱ ژانویه، پس از آن که نیکولاس مادورو به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرد، اعتراضات گسترده‌ای علیه او شروع شد. خوان گوایدو رئیس مجلس ملی، که تحت کنترل مخالفان است، خود را به عنوان رئیس موقت دولت اعلام کرد.

تعدادی از کشور‌های غربی تحت رهبری ایالات متحده، گوایدو را به رسمیت شناخته اند. اما مادورو به نوبه خود، رئیس پارلمان را دست نشانده‌ای ایالات متحده نامید. روسیه، چین، ترکیه و تعدادی از کشور‌های دیگر، از مادورو به عنوان رئیس جمهور مشروع حمایت کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال