شما اینجا هستید
» » توصیه سر الکس فرگوسن برای مهار لیونل مسی

اوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد در آستانه دیدار امشب دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند به توصیه سر الکس فرگوسن برای نحوه متوقف کردن لیونل مسی گوش فرا دهد.

 

 شیاطین سرخ به رهبری اوله گنار سولسشر امشب در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف بارسلونا و ستاره مهار ناپذیرش لیونل مسی می‌روند. بعد از پیروزی بارسلونا مقابل یونایتد در فینال چمپیونزلیگ در سال 2011، این اولین بار است که دو تیم در این رقابتها به مصاف هم می‌روند.

 

 

سر الکس فرگوسن، سرمربی افسانه‌ای منچستریونایتد بعد از شکست شیاطین سرخ در سال 2011 در صحبتهای خود گفته بود پس از این دیدار راه متوقف کردن لیونل مسی را طراحی کرده بوده ولی آرزو داشته که در آن بازی راه حلی که بعدها به آن رسیده بود را در اختیار داشت و نمی گذاشت مسی تیمش را آنطور شکنجه دهد.

 

 

سر الکس در سال 2013 در کتاب زندگی‌نامه خود به تشریح استراتژی خود برای مهار مسی می‌پردازد و می‌گوید:" برای مهار مسی دو دفاع وسط باید آماده باشند تا به سرعت خود را به مسی برسانند و هیچ نگرانی‌ای بابت اتفاقات پشت سرشان نداشته باشند".

 

سر الکس در ادامه می‌گوید:" در این شرایط مسی به سمت کناره‌ها می‌رود. هیچ اشکالی ندارد. چون مسی در کناره‌ها خطر به مراتب کمتری دارد تا وقتی که در میانه زمین حضور دارد. بعد از شکست سال 2011 در فینال چمپیونزلیگ از بارسلونا به خودم گفتم اگر یک بار دیگر در فینال به مصاف بارسلونا برویم حتماً جونز و اسمالینگ را سراغ او می‌فرستم و می‌گویم حتی یک لحظه رهایش نکنند. دیگر اجازه نمی‌دهم مسی ما را آنطور شکنجه کند".

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال