شما اینجا هستید
» » کاپیتان افسانه‌ای لیورپول درگذشت

تامی اسمیت، کاپیتان افسانه‌ای لیورپول که لقب آهنِ آنفیلد را یدک می‌کشید بعد از مدتی جدال با بیماری زوال عقل در سن 74 سالگی از دنیا رفت.

 تامی اسمیت، کاپیتان افسانه‌ای لیورپول، کسی که برای هوادران پرشور این باشگاه با لقب آهنِ آنفیلد شناخته می‌شود و با پیراهن قرمز لیورپول چهار قهرمانی لیگ، دو قهرمانی جام حذفی و یک قهرمانی اروپایی بدست آورده، هجده سال برای تیمی که از کودکی شیفته‌اش بوده بازی کرده و در 638 بازی با پیراهن لیورپول به میدان رفته بود، در سن 74سالگی از دنیا رفت.

 

کاپیتان افسانه‌ای لیورپول درگذشت 

 

تامی اسمیت که بعد از جدال با بیماری زوال عقل سرانجام تسلیم شد و چشم از جهان فرو بست، هم در دوران سرمربی‌گری بیل شنکلی و هم در دوران باب پیزلی سابقه بازی در خط هافبک لیورپول را داشت. اسمیت از زمانی که هنوز محصل دبیرستان بود به عضویت باشگاه لیورپول درآمده بود.

 

اسمیت با پیراهن قرمز لیورپول چهار بار در لیگ انگلیس و دو بار در جام حذفی این کشور به قهرمانی رسیده و در جام باشگاه‌های اروپای 1977 در مسابقه فینال که مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ برگزار می‌شد موفق به گلزنی شده و با لیورپول فاتح فوتبال باشگاهی اروپا شده بود.

 

تامی اسمیت بعد از آویختن کفش‌هایش به مدت 35 سال به عنوان ستون‌نویس روزنامه لیورپول اکو فعالیت می‌کرد و قلم می‌زد.

 

اسمیت از سال 2014 به بیماری پارکینسون مبتلا شده بود و همسرش هم چهار سال قبل به دلیل ابتلا به همین بیماری از دنیا رفته بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال