شما اینجا هستید
» » پسربچه ۱۰ ساله رکورد فلپس را شکست

کلارک کنت، پسربچه 10 ساله آمریکایی، رکورد 100 متر قورباغه که متعلق به مایکل فلپس بود را شکست و به نام خود به ثبت رساند.

در مسابقات فار وسترن که در شهر کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود، کلارک کنت در 100 متر قورباغه، با رکورد 1:09:38 توانست رکورد پیشین را که متعلق به مایکل فلپس با 1:10:48 بود را بشکند. فلپس که موفق ترین ورزشکار تاریخ المپیک با 23 مدال طلا به حساب می‌آید، در 23 سالگی و در سال 1995 این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده بود.

 

کلارک در مصاحبه با CBS در این رابطه گفت:" خیلی ها من را کلارک صدا می‌کنند ولی حالا، وقتی که رکورد مایکل فلپس را شکسته ام، همه من را سوپرمن صدا می‌کنند."

 

 

 

نکته جالب در این میان این است که کلارک کنت، نام واقعی شخصیت افسانه ای سوپرمن است که حالا در میادین شنا، هم نام او در خردسالی توانسته سر و صدای بسیاری به پا کند. طبق گفته مربی اش، کلارک در 16 سالگی، از امیدهای آمریکا در المپیک 2024 پاریس خواهد بود.

 

کلارک ادامه داد:" المپیک پاریس 2024 یا لس آنجلس 2028. این رکورد به من انگیزه می‌دهد که به شنا کردن ادامه دهم و تمام تلاشم را کنم که به بالاترین سطح برسم."

 

فلپس وقتی 15 ساله بود برای اولین بار در المپیک شرکت کرد و این رکورد را در سال 1995 به ثبت رساند و پس از آن، در دوران 16 ساله حرفه ای اش، 23 مدال طلا کسب کرد. با این حال، مربی کلارک معتقد است که او پتانسیل تبدیل شدن به موفق ترین ورزشکار تاریخ المپیک و شکستن رکورد مدال‌های فلپس را دارد.

 

 

مربی او گفت:" این پسربچه با تمام نوجوانانی که تا به حال مربی شان بوده ام متفاوت است. او همیشه نسبت به دیگران برجسته تر بوده و به نظرم یک نابغه است."

 

کریس، پدر کلارک نیز در این رابطه گفت:" کلارک کلاس‌ پیانو می‌رود، در مدرسه هنرهای رزمی یاد گرفته و اگر در مدرسه کلاس‌های برنامه نویسی کامپیوتر و مشابه آن برگزار شود، همواره در آن ها شرکت می‌کند."

 

مایکل فلپس نیز نسبت به این رکوردشکنی واکنش جالبی داشت. او در توئیتر خود نوشت:"به کلارک کنت برای شکستن این رکورد تبریک می‌گویم. ادامه بده رفیق! رویاهای بزرگ داشته باش."

 

به نظر می‌رسد یک نابغه استثنایی دیگر در رشته شنا ظهور کرده و باید انتظار درخشش او را در آینده و رقابت های المپیک داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال