شما اینجا هستید
» » » مسی، صاحب پربیننده‌ترین ویدیوهای کوتاه اینترنتی

مطالب منتشرشده درباره لیونل مسی در اینترنت از چنان حجم بالایی برخوردار است که نام او همیشه یکی از بالاترین رتبه‌ها را در موتورهای جستجوی بزرگ اینترنتی به خود اختصاص می‌دهد.

روزنامه نیویورک‌تایمز با ارائه گزارشی درباره شهرت اینترنتی لیونل مسی می‌گوید مسی یکی از معدود انسان‌هایی است که نام او در موتورهای جستجوی بزرگ اینترنتی همواره یکی از بالاترین رتبه‌های جستجو شدن را به خود اختصاص می‌دهد. در سال 2015 مسی از نظر گوگل شدن نامش در موتور جستجوی گوگل موفق می‌شود از کیم کارداشیان پیشی گرفته و رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

  

از این گذشته تعداد ویدیوهایی پربیننده یا به اصطلاح وایرال مسی همیشه یکی از برترینهای دنیا بوده است. میلیونها ویدیو از هنرنمایی او در بازی‌های مختلف فوتبال در اینترنت دست به دست می‌چرخد و میلیونها بار دیده می‌شود. نیویورک تایمز می‌گوید با تایپ کردن نام مسی در شبکه یوتیوب با صدها ویدیوی وایرال روبرو می‌شوید که هر کدام جزء رکوردشکن‌های تعداد بیننده هستند.

 

نیویورک تایمز می‌گوید ویدیوهای وایرال مسی نشان‌دهنده تغییر در نحوه ادراک ما از ورزش و نحوه مصرف محتوای ورزشی توسط مخاطبین است. روندی که از چند دهه پیش با شکل‌گیری شبکه‌های بزرگ تلویزیونی با تخصص ورزش مثل شبکه ESPN آغاز شده و به تدریج چنان گسترشی پیدا کرده که این روزها ویدیو به وجه رسانه‌ای اول ورزشی دنیا تبدیل شده است.

 

اما ویدیوهای کوتاه ورزشی در آن روزها تنها شبها در ساعات اوج بیننده، تنها از طریق شبکه‌های تلویزیونی در دسترس بود ولی این روزها با یک کلیک در اینترنت می‌تواند صدها و هزاران کلیپ کوتاه پربیننده را پیدا کرد. نیویورک‌تایمز می‌گوید درخشش‌های مسی به این دلیل برای تهیه‌کنندگان ویدیوهای کوتاه جذابیت دارد که هنرنمایی او در قاب تصویر از همه عناصر بصری لازم برای جلب توجه و در نتیجه تبدیل شدن به ویدیوهای وایرال میلیونی برخوردار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال