شما اینجا هستید
» » فدراسیون فوتبال عربستان زیر تیغ

تمدید قانون استفاده از هشت بازیکن خارجی در باشگاه های سعودی باعث شد تا روسای فدراسیون فوتبال این کشور زیر تیغ انتقادات قرار بگیرند.

یک سال بعد از تصویب قانون استفاده از هشت بازیکن در باشگاه های حرفه ای عربستان، انتقادات از این قانون به اوج خود رسید تا جایی که روسای فدراسیون فوتبال این کشور زیر تیغ تیز منتقدان با ابهاماتی برای تمدید مهلت این قانون قرار گرفته اند.


یک روز بعد از رسانه ای شدن تصمیم فدراسیون فوتبال عربستان برای تمدید این قانون برای سال آتی رسانه های سعودی با حمله شدید به تصمیم گیرنده ها بهره بردن از 8 بازیکن خارجی در باشگاه ها را ضربه مهلکی به پیکره تیم ملی همین طور بنیان مالی متزلزل باشگاه های سعودی قلمداد و خواستار لغو آن شدند.

 
در گزارشی که سایت Sport KSA منتشر کرد آمده است:« بهره بردن از هشت بازیکن خارجی به نوعی بی احترامی به قوانین فیفا محسوب می شود و از همه بدتر ضربه ای جبران ناپذیر به اعتبار و آینده تیم ملی عربستان است چون با این قانون دیگر فضا برای بها دادن به نسل جدید فوتبال در عربستان وجود ندارد».


این سایت در ادامه با اشاره به فشارهای مضاعف مالی به خاطر خرید این ستاره های خارجی مدعی شد اگر سران سیاسی سعودی در سال های گذشته دخالت نمی کردند تا بدهی های انباشته شده از خرید بازیکن و مربیان خارجی را بپردازند دیگر فوتبال حرفه ای در عربستان باقی نمی ماند از همین رو قانون استفاده از هشت خارجی قطعا بار دیگر زنگ خطر برای بحران های مالی و شکایت های فراوان به فیفا را به صدا درخواهد آورد چون بعید است دیگر دولتی ها تمایلی به کمک مالی داشته باشند.


لیگ عربستان از تابستان 2018 در شرایطی برگزار شد که هر باشگاه حاضر در این رقابت ها می تواند از هشت نام خارجی در فهرست خود بهره برده و از چهار نفر آنها به صورت همزمان در ترکیب استفاده کند. قانونی که باشگاه ها از آن استقبال کردند و بیشترشان به همین تعداد بازیکن خارجی جذب و قید بازیکنان داخلی را زدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال