شما اینجا هستید
» » » بارسا 2-0 اسپانیول؛ مسی قهرمان دربی

بارسا در دیداری دشوار توانست اسپانیول را با دو گل از پیش رو بردارد و صدرنشینی اش در لالیگا را مستحکم تر کند.

 

 دربی کاتالونیا از ساعت 19.45 در نوکمپ بارسلونا آغاز شد. بارسا صدرنشین بود و اسپانیول هم در رده 14 قرار داشت. سال ها از آخرین پیروزی اسپانیول در نوکمپ می گذشت و امروز هم میزبان شانس اول پیروزی محسوب می شد.

 

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد اما اسپانیول بود که روی دو ضد حمله می توانست در 5 دقیقه اول به گل برسد. بارسا رفته رفته بر بازی مسلط تر شد و دقیقه هشت بازی توسط مسی تا آستانه گلزنی پیش رفت اما شوت مسی پس از برخورد به پای مدافع حریف راهی کرنر شد.

دقیقه 20 بازی شوت از راه دور ایوان راکیتیچ با اختلافی اندک راهی اوت شد تا بارسا همچنان از رسیدن به گل بازبماند. ده دقیقه بعد روی ارسال مسی از سمت راست، مدافع اسپانیول می رفت که به اشتباه دروازه خودی را باز کند اما دیگو لوپز با شیرجه ای عالی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 40 بازی هم شوت پای چپ مسی با اختلافی اندک راهی اوت شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

 

بارسا نیمه دوم را کاملا هجومی آغاز کرد. دو ضربه ضعیف از آلبا و سوارز، اولین اخطارهای بارسا به اسپانیول در این نیمه بودند.

 

 

 

 

دقیقه 52 ملندو روی یک ضدحمله می توانست دروازه بارسا را باز کند اما تراشتگن به خوبی توپ را مهار کرد. دو دقیقه بعد بارسا توسط مسی به گل رسید اما این گل به دلیل قرار داشتن کوتینیو در منطقه آفساید مردود اعلام شد.

 

دقیقه 58، ارنستو والورده دو تعویض همزمان انجام داد و مالکوم و سرجی روبرتو به جای آرتور و سمدو وارد زمین شدند. مالکوم در بدو ورودش به زمین می توانست گلزنی کند اما ضربه پای چپ محکم او را گلر اسپانیول با واکنشی عالی راهی کرنر کرد.

 

 

 

 

دقیقه 70 بازی بارسا توسط مسی به گل رسید. روی یک ضربه کاشته، مسی با ضربه چیپ توپ را روانه دروازه کرد و توپ با دخالت عجیب مدافع اسپانیول و ضربه سر او به گل تبدیل شد!

دقیقه 75 اسپانیول می توانست توسط مهاجم چینی خود "وو لی" به گل تساوی دست یابد اما او یک قدم کم آورد و در دهانه دروازه نتوانست پاس گارسیا را به گل تبدیل کند.

 

دقیقه 88 بازی کار اسپانیول تمام شد. پاس به عقب مالکوم را مسی با یک ضربه پای چپ دقیق به کنج دروازه فرستاد تا دبل کند(گل اول او را برخی منابع همچون مارکا به نام مدافع اسپانیول ثبت کرده اند.)

 

در نهایت این بازی با برتری بارسا به اتمام رسید و موقتا فاصله با اتلتیکو به 13 امتیاز افزایش یافت.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال