شما اینجا هستید
» » » کوواچ، تلفن همراه را در بایرن مونیخ ممنوع کرد

بر اساس سیاست‌های جدید نیکو کوواچ سرمربی بایرن مونیخ، ستاره‌های این تیم از این پس در تمرینات حق استفاده از گوشی‌های موبایل خود را نخواهند داشت. 

به گزارش "مستطیل سبز"، در رختکنی مملو از ستاره‌هایی درکلاس جهانی، اعلام چنین تصمیمی کار ساده‌ای نیست. اما نیکو کوواچ با اتخاذ رویکردی جدی قصد دارد فضایی مناسب برای موفقیت را در تیمش بوجود آورد. در عصر شبکه‌های اجتماعی و برندینگ شخصی فوتبالیست‌ها، گوشی‌های موبایل به آخرین قربانی فلسفه‌ی فوتبال کرواسی تبدیل شده‌اند.


به گزارش اشپورت بیلد، سرمربی جدید بایرن مونیخ به بازیکنانش دستور داده که در مقر تمرینی بایرن، سبنر اشتراسه، بازیکنان تنها در رختکن مجاز به استفاده از موبایل هستند و استفاده از هر نوع گوشی موبایل، بیرون از رختکن، ممنوع است. سایر اتاق‌ها و سالن‌های مجموعه و حتی مرکز پزشکی هم از این قاعده مستثنی نیست. بعد از آنکه چند نفر از بازیکنان بایرن از این قانون تخطی کردند، کوواچ دستور خود را دوباره تکرار کرده و بازیکنان خاطی را به تنبیه تهدید کرد. به گزارش بیلد، بعد از آن دیگر در زمان ماساژ بازیکنان و غذاخوری‌های دسته‌جمعی، گوشی موبایلی دست بازیکنان این تیم دیده نشده است. 


کوواچ در توضیح این تصمیم خود گفته که این اقدام باعث شده حواس بازیکنانش کمتر پرت شود، در زمان حال سیر کنند و با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند. کوواچ در این باره به بیلد گفت:" استفاده از تلفن‌های موبایل در رختکن اشکالی ندارد. ولی در جاهای دیگر ممنوع است. وقتی داریم با هم غذا می‌خوریم باید مثل افراد عادی با هم گپ بزنیم نه اینکه همه روبروی هم بنشینیم و هر کس مشغول سر و کله زدن با تلفن همراه خود باشد. همینطور در زمان فیزیوتراپی و ماساژدرمانی بازیکنان، بچه‌های ما در این لحظات باید آرامش داشته باشند نه اینکه دائماً با نگاه کردن به تلفن‌ها حواس‌شان را پرت کنند. بعید می‌دانم در جریان فیزیوتراپی یا ماساژدرمانی، تششع موبایل برای بازیکنان خوب باشد".


ممنوعیت تلفن همراه در ترکیب با تمرین‌های سخت و دشوار نیکو کوواچ نشان می‌دهد او برای مدیریت بازیکنانش به روشی سخت‌گیرانه و در عین حال مبتنی بر برقراری ارتباط صمیمی با تک‌تک بازیکنان وفادار است. او برای تغییر دادن فرهنگ حاکم بر رختکن بایرن به شیوه‌ای که خود می‌خواهد، تردید به دل راه نمی‌دهد. باید دید ستاره‌های بایرن از سخت‌گیری‌های کوواچ و ممنوعیت‌های او به خصوص ممنوعیت تلفن همراه، خسته نشده و بر علیه شورش نخواهند کرد ؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال