شما اینجا هستید
» » » حیرت انگیز؛ هیچ تیمی بیل را نمی‌خواهد!

زمان برای گرت بیل در رئال رو به اتمام است و وضعیت او غیر قابل برگشت به نظر می رسد. در رئال، هواداران خواهان خلاص شدن از شر ستاره ولزی هستند ولی.....

روز گذشته اوج اعتراضات به گرت بیل را در بازی مقابل بیلبائو شاهد بودیم. پس از شش فصل حضور پرنوسان در رئال، مصدومیت های متوالی و فقدان شخصیت لازم برای رهبری رئال پس از جدایی رونالدو، باعث شده تا سران باشگاه به این قطعیت برسند که بیل فصل بعد بازیکن رئال نخواهد بود یا حداقل پیراهن باشگاه را به تن نخواهد کرد.

طبق اخبار موثق از مدیریت باشگاه رئال، تردیدهایی بسیار جدی در مورد ادامه حضور بیل وجود دارد به طوریکه حتی گزینه انتقال قرضی او با بند خرید نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

گرت بیل و زیدان در رئال مادرید


نبود حتی یک پیشنهاد

از یازده مارچ که زیدان به رئال بازگشت، پروژه فروش بیل در دستور کار قرار گرفت. نه تنها بیل که رئال قصد دارد در 4 پست تغییراتی بنیادین را ایجاد کند. با وجود اینکه بسیاری از رسانه های اسپانیایی و انگلیسی صحبت از پیشنهادات متعدد برای بیل می کنند و مدعی هستند فروش او کار ساده ای خواهد بود؛ اما واقعیت این است که نه امسال و نه سال گذشته حتی یک پیشنهاد رسمی برای ستاره ولزی برای رئال نرسیده است. زمانی که او پس از فینال کیف و دو گلی که به ثمر رساند، در مصاحبه ای از آینده مبهم خود در رئال خبر داد، شاید برخی تصور می کردند او پیشنهادات خوبی در جیب دارد اما در عمل اینطور نبود.

در اینکه بیل بازیکن بسیار خوب و باکیفیتی است تردیدی نیست. این را به خصوص باشگاه های انگلیسی می دانند. مشکل اما در مسائل دیگر است. در درجه اول می توان به مصدومیت های متعدد بیل در دوران حضورش در رئال اشاره کرد. در شش فصل گذشته او 29 بار دچار مصدومیت شده و 86 بازی را به همین دلیل از دست داده است. او تنها توانسته در 53.4 درصد بازی های رئال حاضر باشد. او 228 بازی از 341 بازی ممکن را برای رئال انجام داده و به عبارتی، یک بازی از هر سه بازی رئال را از دست داده است.

هرچند در بسیاری از بازی های مهم و تاثیرگذار فصل حاضر بوده و به خوبی هم جواب داده است. برای مثال می توان به گلزنی او در فینال لیگ قهرمانان 2014 برابر اتلتیکو و نیز 2018 برابر لیورپول اشاره کرد یا گلزنی به بارسا درفینال کوپا دل ری 2014. بیل در 228 بازی برای رئال 102 گل زده و 63 پاس گل نیز داده است و نمی توان آمار گلزنی او را چندان هم ضعیف دانست. او با رئال فاتح 14 جام معتبر شده است.
معضل بزرگ برای فروش بیل

مهمترین مشکل سران رئال برای انتقال بیل به دستمزد بالای او بر می گردد. بسیار مشکل بتوان تصور کرد که رئال بتواند 101 میلیون یورویی که سال 2013 برای جذب بیل هزینه کرد را جبران کند. هرچند ایجنت او در مصاحبه با نشریه سان مدعی شد که بیل 175 میلیون یورو ارزش دارد اما در واقعیت چنین نیست. او که تا 2022 با رئال قرارداد دارد، سالانه 17 میلیون یورو خالص دستمزد می گیرد و از این حیث بالاتر از هر بازیکنی در رئال حتی از سرخیو راموس است. این بزرگترین مانع برای انتقال او محسوب می شود. ستاره ای که در مرز 30 سالگی قرار دارد و مصدومیت های گاه و بیگاه همواره سد راه تداوم درخشش او هستند.

به همه این دلایل، ارزش بیل در وبسایت ترانسفرمارکت تنها 70 میلیون یورو تخمین زده شده است. پایین تر از آسنسیو، واران و تونی کروس 80 میلیونی و برابر با بازیکنانی چون کاسیمیرو و وینیسیوس. بیل از این حیث فاصله بسیاری با مسی، گریزمان و دمبله دارد که به ترتیب 160، 150 و 120 میلیون یورو ارزش گذاری شده اند. او در لالیگا پانزدهمین بازیکن ارزشمند محسوب می شود.

گزینه منچستریونایتد

دو هفته پیش در نشست بین مسئولان رئال و جاناتان بارنت، مدیر برنامه های بیل، بحث اینکه بیل دیگر در برنامه های زیدان قرار ندارد مطرح شد اما در نهایت ایجنت بیل مدعی شد که موکلش خواهان ادامه حضور در رئال است و به جدایی فکر نمی کند. واقعیت نیز همین است. بیل و خانواده اش از زندگی در مادرید کاملا راضی هستند و قصد بازگشت به بریتانیا را ندارند.

در سوی مقابل اما سران رئال مدت هاست منتظر رسیدن پیشنهاد از تیم های انگلیسی هستند و بیش از همه امیدوارند یونایتد برای جذب این بازیکن قدم پیش بگذارد اما تاکنون هیچ پیشنهاد رسمی از شیاطین سرخ نرسیده است. آرسنال پول لازم برای جذب بیل و پرداخت دستمزد او ندارد و چلسی هم با محرومیت از خرید بازیکن روبرو است. لیورپول، منچسترسیتی و تاتنهام نیز هرگز علاقه ای به جذب بیل نشان نداده اند.


در خارج از انگلیس همواره شایعاتی وجود داشته مبنی بر اینکه بایرن و پی اس جی خواهان جذب بیل هستند اما مشکل بتوان تصور کرد که این دو باشگاه قدمی جدی برای جذب ستاره ولزی بر دارند. هیچکدام نیز حاضر نیستند 17 میلیون یورو به بیل دستمزد بدهند.

به همین دلیل در باشگاه رئال روی گزینه انتقال قرضی بیل با بند خرید دائمی تمرکز کرده اند. همان کاری که دو سال پیش در مورد خامس انجام دادند و او با قرارداد قرضی دو ساله راهی بایرن شد. بایرن برای خرید دائمی او باید 42 میلیون یورو پرداخت کند.

واقعیت این است که زیدان و مسئولان رئال با معضلی کاملا جدی در مورد بیل روبرو هستند. از یک سو هیچ علاقه ای برای حفظ این بازیکن ندارند و از سوی دیگر باشگاهی حاضر به جذب او نیست. با این اوصاف، تابستانی پر تب و تاب برای بیل و رئال در راه است.
عملکرد کلی بیل


او در 228 بازی از 341 بازی ممکن حضمر داشته، 113 بازی را از دست داده، و با ثبت 102 گل، 11.4 درصد گل های رئال را به ثمر رسانده است.

بیل تنها در 53.4 درصد بازی ها توانسته به میدان برود. 86 بازی را به دلیل مصدومیت و 27 بازی را نیز به دلایل فنی از دست داده. در 188 بازی بازیکن فیکس بوده و در 109 بازی نیز توانسته 90 دقیقه کامل را در میدان باشد.

از حیث حضور در میدان، بهترین فصل او 15-2014 بود که در 76.05 بازی ها برای رئال بازی کرد و 10 درصد گل های رئال نیز توسط او به ثمر رسید. از منظر گلزنی نیز فصل 14-2013 یعنی اولین فصل حضور بیل، بهترین فصل او بود و توانست 14.3 درصد گل های رئال را به ثمر برساند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال