شما اینجا هستید
» » » زیدان: فصل آینده لالیگا برای رئال مادرید در اولویت خواهد بود

زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار خارج از خانه مقابل ختافه شرکت کرد.
به گزارش مارکا، زیزو به خبرنگاران گفت:
 مثل همیشه بازی سختی خواهیم داشت. باید مقابل حریفی که خوب کار می‌کند، با درجه بالایی از جنگندگی و تلاش ظاهر شویم. آماده تکرار عملکرد خوبمان مقابل بیلبائو در بازی فردا هستیم.  ختافه فصل فوق العاده‌ای را سپری می‌کند. آنها ثمره تلاش‌هایشان را برداشت می‌کنند و می‌دانیم برای غلبه بر آنها باید بهتر از قبل کار کنیم. ما مقابل هر تیمی برای برد به میدان می‌رویم.
 کورتوا؟ او آماده است و می‌تواند بازی کند. دوست دارید فصل بعد هم همین سه دروازه بان را داشته باشید؟ مثل همیشه چیزی که دوست دارم را به شما نمی‌گویم! گاهی من چیزهایی را دوست دارم که اتفاق نمی‌افتد و گاهی برعکس. این بحث‌ها مخصوص شما رسانه‌ها است ولی اکنون زمان درستی برای چنین حرف‌هایی نیست. کورتوا و کیلور در دسترس هستند و لوکا نیست. همین. هر دو قرارداد دارند و تصمیم گیری درباره این مسئله با من است اما اکنون زمان مناسبی برای این حرف ها نیست. بحث دروازه بانی تیم برای فصل آینده کاملا شفاف و روشن خواهد بود. برای همه. فعلا باید منتظر اتمام فصل بمانیم. آیا ممکن است دروازه بانی به دلیل نفر اول تیم نبودن درخواست خروج بدهد و شما او را درک می‌کنید؟ بله ممکن است. هر اتفاقی ممکن است. درباره تصمیماتم برای پست دروازه بانی حرفی به شما نمی‌زنم. 
 قبلا هم گفتم که اکنون دو تن از بهترین‌های دنیا را درون دروازه در اختیار دارم. به علاوه یک دروازه بان خوب و آینده‌دار. کیلور و تیبو هر دو بسیار خوب هستند ولی بحث اینجا تمام می‌شود. حرف زدن برای شما آسان است ولی تصمیم گیری برای من آسان نیست. فقط هم پست دروازه بانی نیست؛ در همه پست‌ها باید انتخاب کرد و این دشوار است. سخت‌ترین کار برای من این است که یک بازیکن را به خانه بفرستم. در ترکیب بودن یا نیمکت نشین بودن را می‌توان هضم کرد چون شانس بازی دارید ولی وقتی خوب تمرین می‌کنید و باز هم باید از خانه بازی را ببینید، کار سختی است. این تصمیم گیری‌ها شما را به هم می‌ریزد.
زیدان
 عملکرد خوب بارسا در لالیگا در سالیان اخیر؟ دلایل زیادی دارد و نمی‌توان فقط به یک دلیل به خصوص اشاره کرد. به شما می‌گویم فصل بعد می‌خواهیم لالیگا را به بهترین نحو ممکن شروع کنیم. لیگ، کار روزمره است و تقریبا از پیش فصل شروع می‌شود. می‌خواهیم فصل جدید را به بهترین نحو شروع کنیم چون در غیر این صورت دوباره اوضاع پیچیده می‌شود. لیگ باید فصل آینده اولویت نخست ما باشد. ما 33 قهرمانی لیگ داریم؛ بارسا چقدر؟ اخیرا آنها بهتر کار کرده‌اند و ما باید ضمن پذیرفتن این واقعیت، به آنها تبریک بگوییم. ولی اگر قرار است از تعداد جام‌ها در لالیگا صحبت شود، مادرید قهرمانی‌های بسیار بیشتری دارد و این حرف برای دفاع از عملکردمان نیست بلکه به این معنا است که بارسا در سالیان اخیر بهتر کار کرده - نه در تاریخ و همیشه -.باید این روند را تغییر بدهیم. همواره گفته‌ام که مهم ترین جام برای من لالیگا و کار روزمره است. قهرمانی لیگ همیشه یکی از اهداف اصلی بوده است. درست است که اخیرا آنها بهتر کار کرده‌اند ولی لالیگا همیشه اولویت ما بوده است. در این باشگاه شما باید در همه جام‌ها قهرمان شوید ولی لیگ نشان دهنده ثبات شما در کار روز به روز است. لیگ قهرمانان اروپا 12 بازی است ولی لیگ 38 هفته. 
 وینیسیوس فردا بازی نمی‌کند. او دو ماه از میادین دور بوده و لازم است بیشتر تمرین و کار کند. 
 خروجی‌ها پیش از ورودی‌ها؟ مثلا فروش بیل برای جذب هازارد؟ نه. ولی همه چیز اصولی دارد. اگر بازیکنی بخرید، مطمئنا دیگری باید برود. ما 24 یا 25 بازیکن داریم و وقتی بازیکن جدیدی می‌آید، باید در ازایش خروجی داشته باشیم. چنین چیزی در یک تیم عادی است. چیزی که من متوجه نمی‌شوم این است که شما سوالاتی می‌پرسید که در همه تیم‌ها وجود دارد و انتظار دارید من پاسخ متفاوتی بدهم!
 آیا بازیکنان متوجه نقش شما در نقل و انتقالات هستند و این روی عملکردشان تاثیرگذار بوده است؟ نه فکر نمی‌کنم. آنها می‌دانند که تحت هر شرایطی باید خوب تمرین کنند تا فرصت بازی داشته باشند و بعد هم وظیفه من مثل همیشه انتخاب کردن است. این درست است که در سالیان اخیر باشگاه بازیکنان زیادی جذب نکرده ولی امسال خریدهای بیشتری خواهیم داشت. 
 فرم خوب بنزما؟ او نگران این نیست که تک مهاجم باشد یا در کنار مهاجم دیگری بازی کند. این فصل احتمالا بهترین فصل او است. فکر نمی‌کنم او مشکلی برای بازی در کنار مهاجم دیگری داشته باشد. 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مستطیل سبز | نگاه تازه به ورزش فوتبال